Dotace a legislativa pro obnovitelné zdroje energie 2021

na tomto místě najdete ucelené informace týkající se dotací pro oblasti Fotovoltaika, tepelné čerpadla, větrné elektrárny,  vše s platností pro rok 2020 a 2021 

Dotace pro firmy 

Pro firmy se začátkem ledna 2020 otevírá možnost sáhnout si na finance z programu Úspory energie, kde je jen na fotovoltaiku vyhrazeno 0,5 miliardy korun. Oproti předchozím výzvám bude podpora směřovat spíše na větší projekty. Možnosti zde jsou, je ale třeba velmi rychle jednat. Začněte proto s plánováním Vašeho projektu již teď. Spojte se s námi. obchod@greenczech.cz 

Přesto Vás chceme uklidnit.. většina projektů dotaci bohužel nezíská protože 500mil je opravdu malá částka na investice do FVE v rámci celé ČR. Přesto díky našim zkušenostem a zajímavým cenám se vyplatí investovat i bez dotací.. nevěříte..? Spojte se s námi a probereme kompletní ekonomiku investice do fotovoltaiky i ve Vaší společnosti. . 

Dotace pro domácnosti 

Domácnosti mají stejně tak jako v minulých letech připraven opět tučný balík na podporu instalaci energetických systému jako je fotovotaika, tepelné čerpadla, větrné elektrárny.. 

Nová zelená úsporám - podpora pro fotovoltaiku rozdělená podle území a velikosti systému. Celkem 6 velikostí nejnižší dotace 0-60tis  nejvyšší dotace může být až do výše 170000Kč pouze pro MS kraj a Ústecko.. Ostatní kraje max do 160tis.