O nás

Historie webu Greenczech.cz a později společnosti GREENCZECH ENERGY s.r.o. (GCZ) sahá do roku 2009, kdy dnešní jednatel Pavel Fiurášek založil tento projekt s cílem vytvořit službu v oblasti odborného poradenství pro obnovitelné zdroje energie. 

Během prvních let se jednalo o zaměření na fotovoltaiku, kogeneraci a větrné elektrárny. Od začátku jsme své služby prezentovali napříč celou ČR. Několikrát jsme byli mediálním partnerem i účastníky největšího veletrhu FOR ENERGO 2013-2016, zprostředkovaně jsme se účastnili veletrhů AMPER a INFOTHERMA. 

V letech 2011-2013 šlo o spolupráci s brněnskou společností QNET později AEKO, díky tomuto propojení se projektovaly a instalovaly fotovoltaiky především na Severní Moravě, kde jsme měli oficiální zastoupení. GCZ byl také u zrodu velmi žádaného produktu tzv. Stavebnice fotovoltaické elektrárny, kdy jsme zpřístupnili veškeré know-how výstavby FVE i běžným uživatelům. V té době byla zahájena spolupráce i s nynějším společníkem GCZ panem Milanem Šindlerem, který působil ve firmách zaměřených na výstavbu velkých fotovoltaických parků v ČR i v zahraničí. Více než 12letá zkušenost z této oblasti byla dalším ze základních kamenů dnešní činnosti. Úzká spolupráce přetrvala několik let a nakonec vyústila k založení společnosti GREENCZECH ENERGY s.r.o.  

Vysoce technické a hlavně praktické znalosti obou vedoucích členů dnešního teamu GCZ, garantují záruky profesionální realizace Vašich projektů. V roce 2021 jsme se stali oficiálním partnerem společnosti VIESSMANN a získali potřebnou certifikaci pro prodej a instalace tepelných čerpadel. 

V roce 2021 čítá team GCZ 20 členů a spolupracovníků. Neustále se rozrůstáme a sílíme. Vždy ale dbáme na vysokou profesionalitu v každé části naší činnosti. Naše práce nás opravdu baví. 

Jsme členy Solární asociace, aktivně se podílíme na propagaci fotovoltaiky v ČR, jsme členy CAFT, jsme zakladatelé projektu Vize Zelenější Česko. Přispíváme a podporujeme zajímavé projekty (uklidmecesko.cz) 

Do budoucna se bude GCZ mimo činnosti jako jsou fotovoltaika a tepelná čerpadla, zabývat tématy jako jsou větrné elektrárny, vodíkové technologie, ochrana životního prostředí, elektromobilita. Máme v plánu pomoci aplikovat zelené energie do každodenního života firem i domácností.