O nás

Historie Greenczech.cz a později společnosti GREENCZECH ENERGY s.r.o. (GCZ) sahá do roku 2009, kdy dnešní jednatel Pavel Fiurášek založil tento projekt s cílem vytvořit služby v oblasti odborného poradenství pro obnovitelné zdroje energií. 

Naše činnosti mají široký rozsah. Od  počátku cílem našeho zájmu oblasti obnovitelných zdrojů energie, jako je  fotovoltaika, kogenerace, solární ohřev, větrné elektrárny, tepelná čerpadla, vodíkové technologie, nebo elektromobilita. Své služby historicky prezentujeme napříč celou ČR. Několikrát jsme byli mediálním partnerem a účastníky veletrhu FOR ENERGO 2013-2016. Prostřednictvím našich partnerů  jsme se účastnili například výstav AMPER Brno a INFOTHERMA Ostrava. Byli jsme u zrodu propagace elektromobility a to akci VAWE, největší závod elektromobilů v Evropě Talin-Mote Carlo.  

Původní web a zároveň i náhled do historie činnosti greenczech naleznete ZDE

V letech 2011-2013 jsme spolupracovali s brněnskou společností QNET později AEKO, na základě této spolupráce jsme projektovali a instalovali fotovoltaické elektrárny především na Severní Moravě. V GREENCZECH jsme také vytvořili velmi zajímavý produkt tzv. Stavebnici fotovoltaické elektrárny, díky kterému jsme zpřístupnili know-how výstavby FVE mnoha nadšencům a široké veřejnosti jak v ČR tak i zahraničí. Ve stejném období byla zahájena spolupráce i s nynějším společníkem GCZ panem Milanem Šindlerem, který i podílově působil několik let ve společnostech SolidSun a S-Power zaměřených na výstavbu fotovoltaických elektráren a FV parků v ČR i v zahraničí. Více než 12letá zkušenost v této oblasti je dalším ze základních kamenů dnešní činnosti. Nadšení do oboru i spolupráce přetrvala několik let a nakonec vyústila v r. 2021 k založení společnosti se statutem právnické osoby, kterým je dnešní GREENCZECH ENERGY s.r.o.  

Vysoce technické a hlavně praktické znalosti obou vedoucích členů dnešního teamu GCZ, garantují záruky profesionální realizace Vašich projektů. V roce 2021 jsme se stali oficiálním partnerem společnosti VIESSMANN a získali potřebnou certifikaci pro prodej a instalace tepelných čerpadel. 

V roce 2022 čítá team GCZ téměř 30 zaměstnanců a spolupracovníků. Neustále se rozrůstáme a sílíme. Vždy ale dbáme na vysokou profesionalitu v každé části naší činnosti. Naše práce nás opravdu baví. 


Jsme členy Solární asociace, aktivně se podílíme na propagaci fotovoltaiky v ČR, jsme členy CAFT, jsme zakladatelé projektu Vize Zelenější Česko. Přispíváme a podporujeme zajímavé projekty (uklidmecesko.cz) 


Do budoucna se bude GCZ mimo činnosti jako jsou fotovoltaika a tepelná čerpadla, zabývat tématy zaměřené na vodíkové technologie, ochrana životního prostředí, elektromobilita. Máme v plánu pomoci aplikovat zelené energie do každodenního života firem i domácností.