Měniče k fotovoltaice

Pro naše instalace fotovoltaických elektráren používáme měniče/střídače značky GoodWee. Jde bezesporu o jedny z nejkvalitnějších a nejspolehlivějších měničů na českém i světovém trhu. Měniče GoodWe velmi dobře komunikují s technologií PYLONTECH LiFePo4 bateriové uložiště stejně tak i s WallBox značky OlifeEnergy. Díky vzájemně sladěným komponentům, tak získáte perfektně vyladěnou elektrárnu, která Vám bude dobře sloužit mnoho let. 

Od března roku 2023 jsou veškeré naše instalace osazeny novou generací měničů GoodWe +Plus. 


Hybridní trojfázový měnič napětí GoodWe GW10K-ET Plus 10000VA se dvěma MPPT

3-fázový hybridní měnič napětí z řady ET je standardně vybaven dvěma MPPT se dvěma samostatnými výstupy a umožňuje připojení vysokonapěťových baterii. Je odolný vůči výpadku distribuční sítě a poskytuje tak dokonalou zálohu pro rodinný dům i firmu.

Na první výstup se připojí fáze rodinného domu a na druhý výstup se připojí zálohované spotřebiče, které mají fungovat i v případě výpadku distribuční sítě. Pokud je měnič připojen k síti, dodává do obou výstupů. V případě výpadku distribuční sítě dodává pouze do druhého výstupu.

Přechod do záložního režimu se děje v rámci milisekund. Jedná se tak o UPS (Uniterupted Power Supply). Samozřejmostí je bezplatný monitorovací systém elektrárny (výkon FVE a stav baterii) pomocí Wi-Fi. Měnič je možné nastavit jako bezpretokový.

Baterie lze nabíjet z AC strany (ze sítě distributora). Střídač je schopen pracovat i bez připojených baterii.