Novinky

Vážení zákazníci, dovolujeme si informovat, že dochází ke zpoždění realizací fotovoltaických elektráren. Důvodem zpoždění je vysoká poptávka po jednotlivých, fotovoltaických komponentech, napříč celou Evropou.

Téměř na čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí do Nové zelené úsporám za první čtvrtletí let 2021 a 2022. Státní fond životního prostředí eviduje 12 200 žádostí o dotace, loni to ve stejném období bylo 3200 žádostí, uvedla Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora...

Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskou federací přinesl další tlak na řešení energetické krize v Evropě. Poptávka po fotovoltaice nikdy nebyla v takové míře jako právě teď. Důsledkem je přetlak na trhu fotovoltaických komponentů, který společnostem zajišťujícím fotovoltaické elektrárny, přináší mnoho komplikací. Kromě domácností se po zvýšení energetické...

Recyklace tak trošku jinak a nezvykle. Příklad dobré praxe přináší Holandsko. Dočasná soudní budova v Amsterdamu se využívala pět let. Nyní se "rozebírá" a přesouvá se na opačnou část Nizozemska. Jako soudní budova již fungovat nebude, našlo se pro ni využití jako vzdělávací a administrativní centrum.

Ještě stále je šance získat příspěvek na nové kotle i fotovoltaiku. Pro nízkopříjmové domácnosti jsou připravené kotlíkové dotace, pro všechny pak Nová zelená úsporám. Kvůli snižování závislosti na ruském plynu stát omezuje podporu plynových kotlů, ale přidává peníze na tepelná čerpadla.