Novinky

Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskou federací přinesl další tlak na řešení energetické krize v Evropě. Poptávka po fotovoltaice nikdy nebyla v takové míře jako právě teď. Důsledkem je přetlak na trhu fotovoltaických komponentů, který společnostem zajišťujícím fotovoltaické elektrárny, přináší mnoho komplikací. Kromě domácností se po zvýšení energetické...

Recyklace tak trošku jinak a nezvykle. Příklad dobré praxe přináší Holandsko. Dočasná soudní budova v Amsterdamu se využívala pět let. Nyní se "rozebírá" a přesouvá se na opačnou část Nizozemska. Jako soudní budova již fungovat nebude, našlo se pro ni využití jako vzdělávací a administrativní centrum.

Ještě stále je šance získat příspěvek na nové kotle i fotovoltaiku. Pro nízkopříjmové domácnosti jsou připravené kotlíkové dotace, pro všechny pak Nová zelená úsporám. Kvůli snižování závislosti na ruském plynu stát omezuje podporu plynových kotlů, ale přidává peníze na tepelná čerpadla.

Vláda ve čtvrtek spustila kampaň ke kotlíkovým dotacím, na program putuje 5,5 miliardy korun z evropských fondů. Ještě letos by se mohl zvýšit příspěvek na bydlení díky úpravám normativních nákladů. Informovali o tom Marian Jurečka a Hana Hubáčková na společné tiskové konferenci.