V Anglii testují čerpací stanici budoucnosti

20.01.2022

Velká Británie patří mezi země, které které mají záměr od roku 2030 nepodporovat prodej nově vyrobených aut se spalovacími motory, kromě plug-in hybridů.

Na pořadu dne je tedy veřejná diskuse o možnostech a limitech sítí stanic, zajišťujících dobíjení. Společnost Gridserve plánuje koncept, který nezohledňuje jen standartní doplnění zdroje energie, ale také další možnosti služeb pro své zákazníky. U města Braintree v Essexu, byla v tomto týdnu otevřena první stanice budoucnosti. Zajišťuje možnost nabití až 36 elektromobilů najednou. Jednotlivá nabíjecí místa zajišťují výkon od 7 do 350 kilowattů.

Primárním zdrojem energie jsou pro stanici solární panely, rozsáhlá 6000kWh baterie, uložená pod zemí a stanice je samozřejmě napojena také na rozvodnou síť.

Vedení společnosti předpokládá, že i v budoucnu stráví lidé na těchto stanicích poměrně dost času, proto rozvíjí nabídku služeb dál, než ke klasickému maloobchodnímu prodeji tiskovin, hraček, potravin, nápojů, nebo upomínkových předmětů. Zákazníci na těchto stanicích najdou dětský koutek, mikrokanceláře zaměřené na koncept co-workingu, nebo pointy pro odpočinkové a pohybové aktivity.

Společnost Gridserve nabízí zcela jiný koncept, než jsme doposud zvyklí. Dobíjecí stanice nejsou pouze zastávkou, ale mohou být cílem. Zda je tento koncept úspěšný ukáže až čas.

Zdroj: www.grindserve.com