Fotovoltaika

Být nezávislý na energetické soustavě, vyrábět si dostatek vlastní energie, už není utopií, ale realitou dneška.  

FOTOVOLTAIKA

Vše co Vás zajímá na téma fotovoltaiky naleznete na našem webu. Veškeré instalace, realizujeme prostřednictvím těch nejlepších profesionálních týmů. Nabízíme velmi výhodné financování. 


10 DŮVODŮ, PROČ SI POŘÍDIT SOLÁRNÍ/ FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU

Fotovoltaika se může za optimálních podmínek stát hlavním zdrojem energie v domácnosti, zejména díky ekonomickým přínosům a osvědčené spolehlivosti:

1. Elektřina navždy zdarma

Slunce a sluneční záření je jediným zdrojem potřebné k napájení solární panely. Slunce je nevyčerpatelný zdroj energie. Navíc, většina fotovoltaických článků je z křemíku a křemíku je opravdu dostatek, křemík je netoxický prvek (je to druhý nejhojnější materiál na zemi).

2. Žádný hluk, žádné škodlivé emise nebo znečisťující plyny

Spalováním čehokoliv, včetně přírodních zdrojů kvůli energii vznikají nebezpečné plyny, které vedou ke kyselým dešťům, znečišťují zdroje vody a celkově znečišťují ovzduší. Oxid uhličitý CO2, který je při spalování produkován, je hlavním skleníkovým plynem. Solární energie využívá pouze sílu slunce jako jediného palivo. Přitom nevytváří žádné škodlivé vedlejší produkty a proto velmi aktivně přispívá ke snížení emisních zdrojů. Jde o jeden z nejčistších zdrojů energie který je dostupný téměř všem. 

3. Fotovoltaické systémy jsou velmi bezpečné a vysoce spolehlivé

Odhadovaná životnost modulu PV je 35-50 let. Navíc, výkon jednotlivých modulů je velmi vysoký. Dnešní panely mají garanci více než 80% původního výkonu i po 25 letech provozu, to dělá z fotovoltaiky velmi spolehlivou technologii, především v dlouhodobém horizontu. Navíc jsou dnes nastaveny standardy kvality, které vycházející z nejvyšší evropské úrovně, ta zaručuje, že spotřebitelé kupují pouze vysoce spolehlivé výrobky.

4. Doba návratnosti výroby jednoho panelu se neustále zkracuje

To znamená, že čas potřebný pro výrobu FV modulu spotřebuje tolik energie a materiálu, kolik ten samý panel dokáže vyrobit v rozmezí 2-3 let. FV panel je dnes schopen vyrobit 10-20 krát více energie, než je zapotřebí nákladů k jeho výrobě. Vše závisí na použité technologii FV panelu. Efektivita výkonu se vývojem neustále zvyšuje. Rozmezí výkonu FV panelů je opravdu veliké. Výkony panelů jsou v hodnotách 10 Wp - 500 Wp a více.   

5. Fotovoltaické moduly mohou být opravdu snadno recyklovány

Použité materiály z výrobního procesu FV panelů (křemík, sklo, hliník atd.), se vrací zpět do výrobního procesu. (Dokonalá recyklace). Recyklace je prospěšná nejen pro životní prostředí, ale také významně pomáhá snižovat energii potřebnou k výrobě těchto materiálů. 

6. FVE nepotřebuje téměř žádné nároky na údržbu

Solární moduly jsou téměř bezúdržbové, materiál v průběhu let téměř nedegraduje. Díky ochrannému tvrzenému sklu, který vydrží kroupy o velikosti ping-pong míčku skla neprasknou. Instalovaný sklon panelu zase zajistí samočistící efekt (déšť). FV panely se velmi snadno instalují, jsou vyrobeny z jednoduchých materiálů. Panel je vyroben z čistého křemíku, skla, hliníku, je zde 1m měděný kabel s izolací, + malý plastový konektor. Konstrukce na které se montuje je většinou z nerezu a hliníku. Existují oblasti kde je vhodné panely čas od času čistit/umýt. Jde o prašné oblasti, výjimečně se odstraňuje led nebo sníh. 

7. FVE umožnuje disponovat elektřinou i v odlehlých oblastech

Solární systémy poskytují přidanou hodnotu do odlehlých venkovských oblastí (zejména v rozvojových zemích, kde elektřina není k dispozici). Domácí osvětlení, systémy chlazení, nebo ohřev, to jsou jen některé z mnoha aplikací pro off-grid (ostrovní systémy). Telekomunikační systémy v odlehlých oblastech jsou také dobře známí uživatelé fotovoltaických systémů.

8. Estetická integrace v budovách (BIPV)

Systémy mohou pokrývat střechy i fasády, dokáží také nahradit konstrukční prvky staveb. Neprodukují hluk a mohou být instalovány velmi estetickým způsobem. Evropská stavební legislativa realizuje kroky, aby se obnovitelné zdroje energie staly součástí veřejných a obytných budov. Tato skutečnost vede také k urychlení vývoje tzv. Ecobuildings a energeticky pozitivních budov (E + Buildings), které otevírají mnoho příležitostí pro lepší integraci PV systémů do staveb. 

9. Vytváření nových pracovních příležitostí

sektor PV, s průměrným ročním růstem 30% v průběhu posledních let, stále více přispívá k vytváření tisíců pracovních míst jak v Evropě tak i celém světě.

10. FVS přispívá ke zlepšení - zabezpečení dodávek energie v Evropě

Pokud bychom chtěli pokryt 100% poptávky po elektřině v Evropě, tak k tomu potřebujeme pouze 0,7% plochy z celkového území, které by pokrývalo fotovoltaické moduly. Díky tomu Fotovoltaika hraje důležitou roli při zabezpečení dodávek energie v Evropě.MÁTE ZÁJEM O INSTALACI FVE?  KONTAKTUJTE NÁS 


KONTAKTUJTE NÁS:   604 409 629