Fotovoltaika

FOTOVOLTAIKA

Vše co Vás zajímá na téma fotovoltaiky naleznete v těchto sekcích. Pořídit si fotovoltaickou elektrárnu (FVE) si může dnes už téměř každý. Veškerá řešení spojená s fotovoltaikou realizujeme prostřednictvím těch nejlepších profesionálních týmů. Výpočty, ekonomické návratnosti jednotlivých systémů, stejně tak jako propočet výnosů, jsou standardem našich nabídek. Nabízíme financování Vaší FVE. Být nezávislý na energetické soustavě již není utopií ale realitou dneška.

KOMPONENTY PRO FOTOVOLTAIKU

FORMULÁŘ PRO ZÁJEMCE O FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU10 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE ROZHODNOUT PRO SOLÁRNÍ/ FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU

Fotovoltaika se může za optimálních podmínek stát hlavním zdrojem energie v domácnosti, zejména díky ekonomickým přínosům a osvědčené spolehlivosti:

1.Elektřina zdarma.

Slunce je jediným zdrojem potřebné k napájení solární panely. Slunce bude svítit i když my už tady nebudeme. Navíc, většina fotovoltaických článků je z křemíku a křemíku je opravdu dostatek, křemík je netoxický prvek (je to druhý nejhojnější materiál na zemi).

2.Žádný hluk, žádné škodlivé emise nebo znečisťující plyny.

Spalování přírodních zdrojů na energii může vytvořit nebezpečné plyny, toto vede ke kyselým dešťům, může to způsobit i znečištění vody a celkově znečistit ovzduší. Oxid uhličitý, nebo CO2, je hlavním skleníkovým plynem, který je při spalování také produkován. Solární energie využívá pouze sílu slunce jako jediného palivo. Přitom nevytváří žádné škodlivé vedlejší produkty a proto tím aktivně přispívá ke snížení globálního oteplování.

3.Fotovoltaické systémy jsou velmi bezpečné a vysoce spolehlivé.

Odhadovaná životnost modulu PV je 30 let. Navíc, výkon jednotlivých modulů je velmi vysoký. Dnešní panely garantují více než 80% původního výkonu i po 25 letech provozu, to dělá z fotovoltaiky velmi spolehlivou technologii, především v dlouhodobém horizontu. Navíc jsou dnes nastaveny standardy kvality, které vycházející z nejvyšší evropské úrovně, ta zaručuje, že spotřebitelé kupují pouze vysoce spolehlivé výrobky.

4. Doba návratnosti energie vložené do výroby modulu se neustále zkracuje.

To znamená, že čas potřebný pro výrobu FV modulu spotřebuje tolik energie, kolik dokáže vyrobit v rozmezí 1,5 až 3 roky. Modul je schopen vyrobit 6 až 18 krát více energie, než je zapotřebí k jeho výrobě.

5.Fotovoltaické moduly mohou být snadno recyklovány, a proto použité materiály z výrobního procesu (křemík, sklo, hliník atd.) se vrací zpět do výrobního procesu.

Recyklace je prospěšná nejen pro životní prostředí, ale také významě pomáhá snižovat energii potřebnou k výrobě těchto materiálů. Více informací je k dispozici na této internetové adrese: www.greenczech.cz

6.FVE nemá téměř žádné nároky na údržbu .

Solární moduly jsou téměř bezúdržbové a velmi snadno se instalují.

7.FVE umožnuje disponovat elektřinou i v odlehlých oblastech.

Solární systémy poskytují přidanou hodnotu do odlehlých venkovských oblastí (zejména v rozvojových zemích, kde elektřina není k dispozici). Domácí osvětlení, systémy chlazení, nebo ohřev, to jsou jen některé z mnoha aplikací pro off-grid (ostrovní systémy). Telekomunikační systémy v odlehlých oblastech jsou také dobře známí uživatelé fotovoltaických systémů.

8.Estetická integrace v budovách (BIPV)

Systémy mohou pokrývat střechy i fasády, dokáží také nahradit konstrukční prvky staveb.

Neprodukují hluk a mohou být instalovány velmi estetickým způsobem. Evropská stavební legislativa realizuje kroky, aby se obnovitelné zdroje energie staly součástí veřejných a obytných budov. Tato skutečnost vede také k urychlení vývoje tzv. ecobuildings a energeticky pozitivních budov (E + Buildings), které otevírají mnoho příležitostí pro lepší integraci PV systémů do staveb. Více informací je k dispozici na www.greenczech.cz

9.Vytváření nových pracovních příležitostí..

sektor PV, s průměrným ročním růstem 40% v průběhu posledních let, stále více přispívá k vytváření tisíců pracovních míst jak v Evropě tak i celém světě.

10. FVS přispívá ke zlepšení - zabezpečení dodávek energie v Evropě.

Pokud bychom chtěli pokryt 100% poptávky po elektřině v Evropě, tak k tomu potřebujeme pouze 0,7% plochy z celkového území, které by pokrývalo fotovoltaické moduly. Díky tomu Fotovoltaika hraje důležitou roli při zabezpečení dodávek energie v Evropě.